بازگشت به صفحه کامل

نتایج مرحله اول چهاردهمین دوره مسابقات قرآن و عترت

نتایج مرحله اول چهاردهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی اعلام شد.

نفرات منتخب مرحله اول چهاردهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی از بین 2939  نفر از شرکت کنندگان در رشته های حفظ 5 جزء، حفظ سوره مبارکه «نور» و «مومنون»، مسابقه کتبی مفاهیم و معارف اهل بیت علیهم السلام ، مسابقه پیام کوتاه ( ویژه بزرگسالان ) ورشته های قرائت قرآن کریم (ویژه برادران ) ،ترتیل خوانی قرآن کریم (ویژه خواهران ) و‌حفظ یک جزء قرآن کریم ( نوجوانان 7 تا 15 سال)‌ شناسایی و معرفی شدند .

مهدی یوسف، دبیر برگزاری چهاردهمین دوره مسابقه قرآن و عترت رسانه ملی با اعلام این خبر گفت: در این مرحله به تناسب مناطق پنج گانه کشوری و استان تهران و براساس نمرات کسب شده نفرات برتر انتخاب و معرفی  شدند. ضمن آنکه در برخی رشته ها به دلیل نزدیک بودن نمرات افراد،  بیش از یک نفر از هر منطقه برا ی حضوردرمرحله نهایی معرفی شده است.

لازم به ذکراست منتخبین بخش های پژوهش و نگارش مقاله و فیلم کوتاه 114 ثانیه ای نیز متعاقبا معرفی خواهند شد. 

 

اسامی منتخبین مرحله اول چهاردهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی

حفظ یک جزء قرآن کریم ویژه برادران:

حسین جان نارزاده (خراسان رضوی)، محمد مهدی راثی(آذربایجان شرقی)، نیما قزلباش(اردبیل)، مرتضی بغلانی(خوزستان)، محمد صادقیان(یزد).

حفظ یک جزء قرآن کریم ویژه خواهران:

 زهرا ابراهیمی کوشالی(گیلان)، فاطمه حورا قربانیان(آذربایجان شرقی)، ریحانه خورشید سوار(شیراز)، فاطمه زهرا راشکی(سیستان و بلوچستان)، معصومه کرمی(ایلام)، فاطمه زارعی محمود آبادی(یزد)، نرگس شوشتری مجلسی(تهران)، زینب السادات صندید(تهران)، ریحانه کانطوری(تهران).

پنج جزء قرآن کریم ویژه برادارن:

جمشیدسورگی(خراسان جنوبی)، هادی محمدی(زنجان)، عباس شیردل(فارس)، محمد مسعود مظاهری(اصفهان)، عباس غریب بلوک(گلستان)، تاج الدین شاه مرادی(آذربایجان‌غربی)، یاسر ایرانی(تهران).

پنج جزء قرآن کریم ویژه خواهران:

فاطمه شهیدیان اکبر(گیلان)، زینب عطایی نزهت(خراسان رضوی)، لیلا فامیل شکریان(همدان)، طیبه عباس آبادی(سیستان و بلوچستان)، زینب کرمی(ایلام)، مریم عرب زاده(بوشهر)، محبوبه ادیب(مرکزی)، زهرا به طلب(تهران).

حفظ سوره مبارکه نور و مومنون (برادران):

قاسم شیرین دخت(کردستان)، سعید نجفی(قم)، حسین حکیم زاده (تهران)، عرفان بنایی (تهران)،  حسین نظری (آذربایجان‌شرقی).

حفظ سوره مبارکه نور و مومنون (خواهران):

سیده فاطمه عسکری(خراسان جنوبی)، زینب محمدی(همدان)، پری عباس زاده باقی(سیستان و بلوچستان)، مریم نعمتی(چهارمحال و بختیاری)، زهرا محمدی(مرکزی)، فهیمه دشتی رحمت آبادی(یزد)، فاطمه زهرا رحمانی(قم).

رشته مفاهیم و معارف اهل بیت علیهم السلام(کتبی):

مریم روزبهانی(تهران)، فاطمه حبیبی تیله نویی(مازندران)، طلعت حسن پور(آذربایجان غربی)، سمیه بنی عامریان(کرمانشاه)، سید ابراهیم رضوی(خوزستان)، مریم منوچهری (البرز)، معصومه کاربخش(کرمان)، عبدالرضا رضایی(فارس)، مریم سبزه کار(خراسان جنوبی).

ترتیل خوانی قرآن کریم ویژه خواهران:

زهرا احمدی نیا (گیلان)، کبری قهرمانی(زنجان)، بهاره پانیاز(کرمانشاه)، معظمه جهانبخش(کرمان)، سیده زینب بویرده (خوزستان)، سمانه شمسایی(خلیج فارس)، فاطمه زارعی محمود آبادی(یزد)، فاطمه سادات محسنی صالحی منفرد(تهران)، سمیه مستدام(تهران).

قرائت قرآن کریم ( برادران):

محسن شجاعی(خراسان رضوی)، حمید صادق کاملی(آذربایجان غربی)، محمد علی کریمی(اردبیل)، محمد عربان (لرستان)، مهدی بیابان زاده (هرمزگان)، مهدی گیاهچین(اصفهان)، محمدحسین کاظمیان(اصفهان)، محسن گلستانی‌فر (یزد)،سید محمد موسوی(تهران)، هادی ایزد پناهی(تهران)، حسین قصری زاده (تهران).

خوشنویسی:

علی اکبر تقی پور( مازندران ) – محمد رجبی (مازندران ) -شهرام روحی ( آذربایجان شرقی) – محمد صادق عادل (فارس) – شریف پاک نژاد ( لرستان ) – آرمان جهانگیری ( ایلام ) – علی اصغر عماد عاملی( قزوین ) – محمد رضاکاشانی ( سمنان ) – لیلی جاهد فیروز بخت (تهران ) سمانه نعیمی ( تهران )

خوشنویسی (زیر 15سال) :

 سارا یوسف( تهران )، علیرضا مودبی( مازندران ).