بازگشت به صفحه کامل

اعلام نتایج

بنابه گزارش امورفرهنگی کارکنان و دبیرخانه برگزاری مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی ، پس از برگزاری غیر حضوری مرحله نهایی شانزدهمین دوره مسابقات و داوری متمرکز آن اسامی منتخبین به شرح زیر اعلام می شود:

در رشته قرائت قرآن کریم آقایان محسن خزائی (تهران) مهدی گیاهچین (اصفهان) و غلامرضا شجاعی(خراسان رضوی) به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم شناخته ومعرفی شدند. در رشته ترتیل برادران نیز آقای حامد سلطانی (یزد) نفر اول، محمود باباخان (تهران) نفر دوم و آقایان مهدی گلچین دوست (قزوین) و احد ایرانمنش (کرمان) به صورت مشترک به عنوان نفرات سوم انتخاب و معرفی شدند.

در رشته حفظ دو جزء آقایان نیز نفرات اول تا سوم به ترتیب آقایان محسن حکیم زاده (تهران) ، قاسم شیرین دخت (همدان) و محسن علینقیان (اصفهان) حائز رتبه شده و در رشته حفظ یک جزء آقایان جعفر رضایی (استان مرکزی) مهدی معصومی (گلستان) و مرتضی راثی (آذربایجان شرقی) حائز رتبه  اول تا سوم شدند  .

در رشته ترتیل خواهران، خانم ها صدیقه مستدام (تهران) نوشین امیری (لرستان) و فاطمه حبیبی (مازندران) به ترتیب نفرات اول تاسوم شدند. در رشته حفظ دو جزء خواهران نیز خانم ها زینب محمدی(همدان) معظمه جهانبخش (کرمان) و زهرامحمدی (تهران) نفر اول تاسوم این رشته شدند. در رشته حفظ یک جزء خواهران خانم‌ها سعیده زینهاری (کرمان) زهره محمدی (تهران) و سیده فاطمه عسکری (خراسان جنوبی) حائز رتبه اول تاسوم شناخته شدند .

در رشته کتبی(تفسیر قرآن و معارف اهل بیت علیهم السلام) پس از دو دور آزمون تشریحی و چهارگزینه ای خانم‌ها زیبا طالبی(اصفهان) آمنه بدلی مشاهیر(آذربایجان شرقی) و آقایان عبدالرضا بیت سیاح(خوزستان) مهدی حیدری(اصفهان) و محمد صیفی (تهران) به عنوان نفرات برتر این رشته انتخاب و معرفی شدند.

همچنین با توجه به داوری آثار نخستین جشنواره علمی ، فرهنگی و هنری قرآن و عترت رسانه ملی که همزمان با شانزدهمین دوره مسابقات قرآن برگزارشده بود نفرات منتخب رشته های پژوهشی، عکاسی، خط نقاشی، فضای مجازی به شرح زیر معرفی می شوند.

- رشته خوشنویسی: آقایان ابراهیم صالحی (مازندران)، آرمان جهانگیری (ایلام) و خانم ماندانا دستغیب (فارس) به عنوان نفرات منتخب معرفی می‌شوند.

- رشته نقاشی خط: آثار ارسالی براساس توانایی در بکارگیری ذوق و دقت نگاه ، توجه به عناصر بصری و ترکیب بندی، درجه تیرگی و روشنایی (تونالیته) ، هماهنگی ، وحدت و تنوع آثار ارزیابی شده و از آقایان علی اصغر عاملی (قزوین) ، علی اکبر تقی پور(مازندران) و محمود یوسفی(یزد) به عنوان نفرات برگزیده تقدیر می شود. 

- رشته پژوهش: دربخش مقالات ، مقاله خانم  مریم سبزه کار(کرمان) با عنوان " نقش رسانه در تحقق منویات رهبری در بیانیه گام دوم" ، مقاله خانم زهرا قادری(تهران) با عنوان"میزان استفاده رسانه از مفاهیم امیدبخشی قرآنی در مدیریت بحران" و مقاله آقای سعید خومحمدی خیرآبادی (خراسان رضوی) با عنوان " نقش رسانه در تحقق منویات رهبری در بیانیه گام دوم" حائز رتبه شدند .

در بخش پایان نامه نیز پایان نامه آقای مهدی جوزی(همدان) باعنوان "بررسی تطبیقی شخصیت­پردازی در قرآن و ادبیات کلاسیک" انتخاب ومعرفی شد.

- رشته عکاسی : آقای سید علی حسینی (تهران) ، خانم دیبا حسن پور (لرستان) آقای مجید حدادی (قزوین) و خانم نعیما برادران نجار (سمنان) به عنوان نفرات برگزیده انتخاب شدند .

- رشته شعر و داستان : هیات داوران باتوجه به ویژگی‌های اصلی و شرایط عمومی و اختصاصی اعلام شده ، هیچ یک از آثار رسیده به جشنواره را انتخاب و معرفی ننمود. تازگی، تاویل پذیری ، گزینش واژها و بکارگیری ذوق هنری و رعایت دقیق اوزان شعری وجذابیت سوژه ، پرهیز از تکرار ، رعایت اصول نگارش و یکدستی اثر و توجه به نکاتی مانند ابتکار، اختصار از ملاک‌های انتخاب دراین بخش بود.

- رشته فضای مجازی و نماهنگ: آقای کمیل سلیمانی و خانم مهنازکاشیها (از قزوین) شایسته تقدیر شناخته شدند .

نحوه اهدا جوایز برگزیدگان متعاقبا اعلام خواهد شد