بازگشت به صفحه کامل

دبيرخانه دائمي براي مسابقات قرآن ايجاد خواهد شد

  گردهمایی سراسری دبیران برگزاری چهاردهمین دوره مسابقات قرآن رسانه ملی با حضور جمعی از مسئولان برگزاری این مسابقات از سراسر کشور در مجتمع ملاصدرا برگزار شد.

دبيرخانه دائمي براي مسابقات قرآن ايجاد خواهد شد

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، محمدحسين رنجبران، مديركل روابط عمومي رسانه ملي در گردهمايي سراسری دبیران برگزاری چهاردهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی با اشاره به تأكيد مقام معظم رهبري(مدظله‌العالی) در خصوص استفاده از قرآن در تبيين سبك زندگي، از تقويت بخش پژوهشي مسابقات قرآن كريم در اداره كل روابط عمومي خبرداد و گفت: اداره كل روابط عمومي رسانه ملي، دبيرخانه‌اي دائمي براي مسابقات قرآن در تهران و استان‌هاي ديگر ايجاد مي‌كند.

وي افزود: از ظرفيت اين دبيرخانه‌ها مي‌توان استفاده و دوره‌هايي براساس مفاهيم قرآني برگزار كرد.

رئیس سیاستگذاری قرآن و عترت رسانه ملی در پایان گفت: مرحله اول اين دوره از مسابقات هم‌زمان در تهران و مراكز استان‌ها از يازدهم تا چهاردهم آذر( هم‌زمان با هفته وحدت) و مرحله نهايي و اختتاميه در بهمن امسال برگزار مي شود.

 فرصتي براي انتشار عطر قرآن در خانواده‌ها

 محمدحسين محمد‌زاده، مدير شبكه قرآن سيما نيز که به عنوان میهمان قرآنی در این نشست حضور داشت، برگزاري اين مسابقات را موجب ايجاد فضاي خوب و باانگيزه براي خانواده سازمان صداو سيما دانست كه كاري سخت و در نوع خود جهادي است. وي ترويج تلاوت و آموزش قرآن را از وظايفي برشمرد كه خداوند در قرآن كريم براي پيامبر (ص) مشخص كرده است و گفت: به عنوان كساني كه قدم در راه ترويج قرآن گذاشته‌ايم، بايد بگوییم مسابقات قرآن را سازمان صداو سيما فرصت مغتنمي است كه بايد از آن استفاده كرد تا عطر قرآن در خانواده‌ها منتشر كند.

 مدير شبكه قرآن سيما تأكيد كرد: مسابقات قرآن رسانه ملي با توجه به ظرفيت و ويژگي‌هاي اين سازمان بايد در بحث نوآوري پيشتاز و الگويي براي برگزاري مسابقات ملي و بين‌المللي باشد. وي افزود: تدوين فرآيند كامل آموزشي و برگزاري مسابقات مي‌تواند الگوي خوبي براي اين مسابقات باشد.