بازگشت به صفحه کامل

شانزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت

نتایج مرحله اول شانزدهمین دوره مسابقات و اولین جشنواره علمی ، فرهنگی وهنری قرآن وعترت رسانه ملی

به گزارش دبیرخانه برگزاری «شانزدهمین دوره مسابقات و اولین جشنواره علمی ، فرهنگی وهنری قرآن وعترت رسانه ملی»، نفرات منتخب مرحله اول این مسابقات پس از داوری  و ارزیابی دقیق معرفی شدند.دراین دوره از مسابقات 2638 نفر از همکاران وخانواده های محترم ایشان در رشته های قرائت ، حفظ، ترتیل ،روخوانی و روان خوانی ، مفاهیم قرآن وسایر رشته های علمی وهنری شرکت نمودند .

لازم به ذکراست درانتخاب افراد زیرعلاوه بر توجه به امتیاز کسب شده ، سهمیه مناطق پنج گانه کشوری نیز درنظرگرفته شده است. همچنین درصورت احرازشرایط مساوی و فراهم بودن امکان، از هرمنطقه بیش از یک نفر انتخاب ومعرفی شود. شایان ذکراست در برخی ازمناطق به دلیل به حد نصاب نرسیدن امتیاز شرکت کنندگان ، هیات داوران فردی را معرفی ننموده است .

1- مرحله اول شانزدهمین دوره  مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی

الف) رشته کتبی (تفسیر قران کریم)

در رشته تفسیر قرآن کریم (سوره عنکبوت و روم) آقایان وخانم ها  ؛ اکرم اسداله پور(آذربایجان شرقی)، مهدی حیدری( اصفهان) ، آمنه بدلی مشاهیر(آذربایجان شرقی) ، زیبا طالبی(اصفهان)، مریم سبزه کار (خراسان جنوبی)، نفیسه حسینی (مازندارن)، عبدالرضا بیت سیاح(خوزستان)، محمد صیفی(تهران)

شایان ذکراست درمرحله نهایی مسابقات کتبی ، حفظ وترجمه متن ادعیه ماثوره کمیل وندبه و دعای بیستم صحیفه سجادیه (مکارم الاخلاق) با ترجمه حجه الاسلام والمسلمین حسین انصاریان موردنظر می باشد وآزمون به صورت تست چهارگزینه ای برگزارخواهدشد .

ب) رشته های شفاهی  

- رشته قرائت قرآن کریم :

آقایان محسن خزائی(تهران) ، مهدی گیاه چین(اصفهان) ، محمد علی کریمی(اردبیل)، عرفان پورمرادی (لرستان)، علی احباب وند(آذربایجان غربی) ، کمیل سلیمانی(قزوین)، غلام رضا شجاعی(خراسان رضوی)، مصطفی عبدالمحمدی(ایلام)، محمد کافی زاده(کرمان)

-رشته ترتیل برادران:

 آقایان مهدی گلچین دوست(قزوین)، جمشید سورگی(خراسان جنوبی)، حامد سلطانی(یزد)، احد ایران منش(کرمان)، محمد محترمی(آذربایجان غربی)، محمد مهدی راثی (آذربایجان شرقی) ، محمد باباخان (تهران)

-رشته ترتیل خواهران:

 خانم ها صدیقه مستدام(تهران)، فاطمه حبیبی(مازندران)،زینب عبد اکبرآبادی(کرمان)،سیده زینب بویرده(خوزستان) ،کبری قهرمانی(زنجان) ،نوشین امیری(لرستان) ،فاطمه ناقل(بوشهر) ،مریم سادات ترابی(سمنان)

-رشته حفظ یک جزء خواهران:

خانم ها زهرا جبارزاده(آذربایجان غربی)، سعیده زینهاری(کرمان)، فاطمه عسگری(خراسان جنوبی) ، سوده ترشیزی(گلستان)، زهره محمدی(تهران)

- رشته حفظ دو جزء خواهران :

 خانم ها معظمه جهانبخش (کرمان)، محبوبه ادیب(مرکزی)، زینب محمدی(همدان)، راضیه عبداله زاده(آذربایجان شرقی)، زینب عطائی(خراسان رضوی)، زهرا محمدی (تهران)

- رشته حفظ یک جزء برادران

 آقایان جاوید جباری(آذربایجان غربی)، حسین عابدینیان(قزوین) ، مرتضی راثی(آذربایجان شرقی) ، محمد رستمی(مهاباد)، مهدی معصومی(گلستان)، جعفر رضایی(مرکزی)، محمد رستمی(مهاباد)

-رشته حفظ دو جزء برادران:

 آقایان هادی خادم الحسینی(آذر بایجان شرقی)، محسن علی نقیان(اصفهان)، مجید آهنگری(مازندران)، تاج الدین شاه مرادی(آذربایجان غربی)، قاسم شیرین دخت(همدان) ، محمد عرب زاده(بوشهر)، حسین حکیم زاده(تهران)

د) سایر موارد

دبیرخانه مسابقات قرآن ضمن قدردانی ازشرکت کنندگان در رشته های روانخوانی و روخوانی و همچنین مسابقه پیام کوتاه (چهل حدیث) ، باطلاع می رساند قرعه کشی نفرات منتخب در مراسم اختتامیه انجام و هدایای ایشان تقدیم خواهدشد.

2- نفرات منتخب اولین جشنواره علمی ، فرهنگی وهنری قرآن و عترت رسانه ملی

دراولین دوره جشنواره علمی ، فرهنگی وهنری قرآن و عترت رسانه ملی شرکت کنندگان در رشته های خوشنویسی، نقاشی خط، فضای مجازی، پژوهش ، عکاسی، شعرو داستان کوتاه به رقابت پرداختند که نفرات منتخب به شرح زیر می باشند .

- رشته خوشنویسی

آقایان ابراهیم صالحی (مازندران)، آرمان جهانگیری (ایلام) و خانم ماندانا دستغیب (فارس) به عنوان نفرات منتخب معرفی می شوند.

-رشته نقاشی خط:

 آثار ارسالی براساس توانایی در بکارگیری ذوق و دقت نگاه ، توجه به عناصر بصری و ترکیب بندی، درجه تیرگی و روشنایی (تونالیته) ، هماهنگی ، وحدت و تنوع آثار  ارزیابی شده و از آقایان علی اصغر عاملی (قزوین) ، علی اکبر تقی پور(مازندران) ومحمود یوسفی(یزد) به عنوان نفرات برگزیده تقدیر می شود. 

-رشته پژوهش:

دربخش مقالات ، مقاله خانم  مریم سبزه کار(خراسان جنوبی) با عنوان " نقش رسانه در تحقق منویات رهبری در بیانیه گام دوم" ، مقاله خانم زهرا قادری(تهران) با عنوان"میزان استفاده رسانه از مفاهیم امیدبخشی قرآنی در مدیریت بحران" و مقاله آقای سعید خومحمدی خیرآبادی (خراسان رضوی) با عنوان " نقش رسانه در تحقق منویات رهبری در بیانیه گام " دوم حائز رتبه شده اند .

دربخش پایان نام نیز پایان نامه آقای مهدی جوزی(همدان) باعنوان" بررسی تطبیقی شخصیت­پردازی در قرآن و ادبیات کلاسیک" انتخاب ومعرفی شدند .

-رشته عکاسی:

آقای سید علی حسینی (تهران) ، خانم دیبا حسن پور (لرستان) آقای مجید حدادی (قزوین ) وآقای علوی (سمنان) به عنوان نفرات برگزیده انتخاب شدند .

-رشته شعرو داستان :

هیات داوران باتوجه به ویژگی های اصلی وشرایط عمومی واختصاصی اعلام شده ، هیچ یک از آثار رسیده به جشنواره را انتخاب و معرفی ننمود .

ملاک های انتخاب دراین بخش تازگی، تاویل پذیری ، گزینش واژها و بکارگیری ذوق هنری و رعایت دقیق اوزان شعری وجذابیت سوژه ، پرهیز ازتکرار ، رعایت اصول نگارش و یکدستی اثر و توجه به نکاتی مانند ابتکار، اختصار وسایر موارد مورد نظر بود که درآثار ارسالی به نحو مطلوب رعایت نشده بود .

- رشته فضای مجازی و نماهنگ:

آقای کمیل سلیمانی و خانم مهنازکاشیها (از قزوین) شایسته تقدیر شناخته شدند .

درپایان به اطلاع میرساند مرحله نهایی شانزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دراسفندماه سالجاری برگزار خواهدشد که زمان ومکان دقیق آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

 

دبیرخانه برگزاری مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی