بازگشت به صفحه کامل

مرحله اول بزرگسالان در تهران و مراکز برگزار شد

هفته وحدت سرآغاز شانزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی

همزمان با هفته وحدت و در آستانه میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) وامام صادق (ع) عطر دل انگیز قرآن کریم فضای رسانه ملی را پرکرد  .

 مرحله اول شانزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی باحضور قریب به 1500نفر ازهمکاران وخانواده های ایشان همزمان درتهران و مراکز استان ها برگزارشد.

این مسابقات با هدف تحقق منویات مقام معظم رهبری در مورد گسترش فرهنگ قرآنی در میان کارکنان صداوسیما و خانواده‌های آن‌ها، ایجاد زمینه مناسب برای انس هرچه بیشتر با قرآن و معارف اسلامی و ارتقای سطح معلومات و آموزه‌های قرآنی، زمینه‌سازی برای شناسایی، جذب، رشد و هدایت استعدادهای قرآنی بین کارکنان شاغل و بازنشسته سازمان در روزهای 20 و 21 آبان ماه برگزار شد.

در این دوره شرکت کنندگان در رشته های قرائت ،ترتیل قرآن کریم ، حفظ 1جزء و 2جزء ،روانخوانی قرآن وتفسیر قرآن کریم (تفسیر سوره های عنکبوت و روم ) به رقابت پرداختند.

همچنین متسابقین رشته خوشنویسی نستعلیق از بخشهای اولین جشنواره هنری ، فرهنگی وعلمی قرآن وعترت رسانه ملی نیز درحاشیه مسابقات کتبی به رقابت پرداختند .

گفتنی است در کنار برگزاری شانزدهمین دوره مسابقات قرآن وعترت که پس از سالها داری انسجام و سابقه بسیار خوبی شده است امسال اولین جشنواره علمی ، فرهنگی و هنری قرآن وعترت رسانه ملی در رشته های خوشنویسی (نستعلیق و نقاشی خط) ، داستان کوتاه ، شعر، عکس ، نماهنگ ، پژوهش های قرآنی (مقاله و پایان نامه) و فضای مجازی آغاز شد که متسابقین میت وانند آثار خود را مطابق آئین نامه تا 30/8/98 به دبیرخانه مسابقات ارسال نمایند.

حضور چشمگیر متسابقین در مقایسه با دوره های پیشین ، ایجاد کمیته هایی برای زمان بندی بهتر و ترغیب همکاران  به حضور درمسابقات ، تفکیک مسابقات نوجوانان و بزرگسالان ، شناسایی وتجلیل از استعدادها و مفاخر قرآنی رسانه ملی و همچنین تنوع در رشته ها از جمله نکات قابل ذکر در این دوره است.

شایان ذکراست نتایج این مرحله از مسابقات در دی ماه سالجاری از طریق هفته نامه و تارنمای امورفرهنگی کارکنان اعلام خواهدشد