بازگشت به صفحه کامل

مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی برگزار شد

مرحله اول چهاردهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی از یازدهم تا چهاردهم آذر با حضور قاریان، حافظان و پژوهشگران قرآن کریم همزمان در تهران و مراکز استانها برگزار شد.

دبیر برگزاری چهاردهمین دوره مسابقه قرآن و عترت رسانه ملی با اعلام این خبر گفت: دراین مرحله شرکت کنندگان در رشته‌های حفظ 5جزء، حفظ سوره مبارکه «نور» و «مومنون» و مسابقه کتبی مفاهیم و معارف اهل بیت علیهم السلام ( ویژه بزرگسالان )، همچنین قرائت قرآن کریم (ویژه برادران ) ، ترتیل خوانی قرآن کریم(ویژه خواهران ) و ‌حفظ یک جزء ( نوجوانان 7 تا 15 سال)‌  درتهران و مراکز استانها به صورت همزمان برگزار شد.

مهدی یوسف ، مدیر امور فرهنگی کارکنان صدا و سیما با اشاره به افزودن بخش های پژوهشی وهنری به این  دوره از مسابقات گفت : در بخش جنبی مسابقات قرآن ، مسابقات خوشنویسی وکتابت یک آیه یا سوره قرآن نیز به صورت حضوری برگزار شد.

وی افزود؛  شرکت کنندگان بخش های فیلم کوتاه 114ثانیه ای با موضوعات قرآنی و نگارش مقاله با محوریت موضوعات قرآنی می توانند آثار خود را تا 30 آذرماه به دبیرخانه مسابقات ارسال نمایند.

طبق اعلام دبیرخانه مسابقات چهاردهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی، با توجه به ضرورت تجمیع آثار از مراکز و اتمام روند داوری، نتایج مرحله اول این دوره از مسابقات اواخر دی ماه سال جاری اعلام و منتخبین جهت حضور در مرحله اختتامیه دعوت خواهند شد.