تالار اجتماعات و نگارخانه کوثر

تالار اجتماعات کوثر وابسته به اداره کل روابط عمومی صدا و سیما در تهران- خيابان حضرت ولي‌عصر(عج) - خيابان هتل استقلال- ساختمان اداري جام‌جم- طبقه همکف واقع شده است این تالار یکی از سالن های اجتماعات کشور می باشد که با هدف تامین مکان برگزاری مراسم و برنامه های هنری،علمی، فرهنگی، و آموزشی، کنفرانس ها، سمینارها و میزگرد های مختلف برای واحدهای مختلف سازمان احداث و از سال 78 و مقارن با بهره برداری از ساختمان اداری جام جم، مورد استفاده قرارگرفته است.

امکانات و تجهیزاتی که در سالن تهیه و نصب گردیده از کیفیت مطلوبی برخوردار بوده و به گونه ای انتخاب شده که بتواند پاسخگوی اکثر نیازهای مختلف و به ویژه کنفرانس ها ، سمینارها ، نمایش فیلم و نیز برگزاری برنامه های هنری وعلمی ، پژوهشی و فرهنگی باشد. این مجموعه  دارای 400 صندلی در دو طبقه ، طبقه مرکزی دارای 350 صندلی و در 12 ردیف و که از این تعداد صندلی 16صندلی VIP در ردیف اول در نظر گرفته شده است ویک بالکن در بالای آن دارای  50صندلی  در 8 ردیف می باشد. و همچنین دارای سن اجرای برنامه  با وسعت 300 متر و با قابلیت اجرای دکور ثابت و متحرک برای ضبط برنامه، دو اتاق گریم، اتاق نگهداری و توزیع هدایا، پیانو(امکان اجرای زنده موسیقی)، اتاق VIP .همچنین دارای امکانات جانبی از قبیل : لابی سالن اجتماعات و نگارخانه با امکان نمایش تابلو به ابعاد 150 متر و امکان بهره گیری از پارکنیگ مسجد بلال و پارکینگ ساختمان اداری و نیز  سالن پذیرایی ساختمان اداری در روزهای تعطیل و ساعات غیر اداری (باهماهنگی واحد های مربوطه ) می باشد.

سیستم صوتی حرفه ای با 15خروجی میکروفون برای پوشش برنامه های اجرایی ، سیستم نور عمومی سالن وسیستم نوربا شدت و ضعف و به صورت ردیفی که توسط دستگاه های دیجیتالی قابل کنترل است، سیستم اطفای حریق مناسب و کپسول های مخصوص آتش نشانی و همچنین سیستم حفاظت و ایمنی از جمله امکانات دیگر نصب شده در مجموعه سالن می باشد.

سیستم پردازش تصاویر بر روی پرده اصلی نمایش توسط ویدئو پروژکشن مناسب و پوشش تصویری از سن و تمامی نقاط سالن و نمایش بر روی دو دستگاه مانیتور LCD در طرفین سالن و قابلیت ضبط و پخش فیلم های CD وVCD  در مراسم و پردازش تصاویر با پاورپوینت و سایر برنامه های کامپیوتری در کنفرانس های علمی از اتاق فرمان و نیز امکان حضور وارتباط با SNG را دارا می باشد.

در طبقه همکف ساختمان اداری و ورودی این سالن، نگارخانه ای  به وسعت 250 متر مربع قراردارد که درآن امکان نمایش بیش از 30 قطعه تابلو و یا برگزاری نمایشگاه های مختلف وجود دارد.